Завдання з біології для учнів 10 класу на 27 квітня 2020 р.

Усім доброго дня!

завдання виконати до 15.00 год. 29 квітня 2020 р.

Тема нашого заняття:
"Ріст та розвиток клітин та фактори, які на нього впливають. Старіння та смерть клітин. Причини порушення клітинного циклу та їхні наслідки"

Організм людини, за оцінками науковців, складається зі 100 000 (1014) млрд клітин. І більшість із цієї кількості клітин тіла замінюються новими кожні 7–10 років. Процес оновлення клітин відбувається по-різному в різних частинах тіла, але повне омолодження «з ніг до голови» триває близько 10 років. Завдяки чому відбувається «омолодження» організму людини?

У момент народження дитина важить в середньому 3 - 3,5 кг і має зріст біля 50 см, дитинча бурого ведмедя, чиї батьки досягають ваги 200 кг і більше, важить не більше 500 г, а крихітне кенгуру - менше 1 г. З сірого непоказного пташеняти виростає прекрасний лебідь, верткий пуголовок перетворюється в статну жабу, а з посадженого біля будинку жолудя виростає величезний дуб, який через сотню років радує своєю красою нові покоління людей. 

- Завдяки яким процесам можливі ці зміни? (Всі ці зміни можливі завдяки здатності організмів до росту і розвитку). Адже дерево не перетвориться в насіння, риба не повернеться в ікринку - процеси росту і розвитку незворотні.

Алгоритм дій

1. Перегляньте відео





2. Опрацюйте параграф 45.

3. Опрацюйте презентацію та складіть схеми "Типи поділу клітин" та "Способи загибелі клітин".

4. Замалюйте в зошит рис. 210 та 211 із підручника (основні події мітозу та мейозу).


5. Пройти тестування до 15.00 год. 29 квітня тут, код доступу 414053.

6. Конспекти надсилайте на електронну адресу inna.veremchuk.z@gmail.com або у приватні повідомлення.

7. Напишіть свої запитання або побажання мені тут

Увага! НАДСИЛАЙТЕ ПРОЄКТ на 27 квітня 2020 р.  (у формі буклету, постеру, презентації, буктрейлеру - на вибір) на одну із запропонованих тем:

   1. Генетичний моніторинг в людських спільнотах.
   2. Скринінг-програми для новонароджених.
   3. Генотерапія та її перспективи.

Бажаю успіху у вивченні теми!

Немає коментарів:

Дописати коментар