Завдання з біології для учнів 6-Б класу на 29 квітня 2020 р.

Усім доброго дня!

завдання виконати до 18.00 год. 30 квітня 2020 р.
Тема нашого заняття:
"Групи грибів: симбіотичні - мікоризоутворюючі шапинкові гриби"
Давайте пригадаємо ліс восени. Коли ви входите до нього, одразу відчуваєте запах грибів і починаєте уважніше дивитися під ноги, шукаюче саме їх. Ідучи лісом, ви можете побачити багато грибів. А звідки вони з`явилися? Тривалий час правильної відповіді на цеи запитання не було, і це породжувало різні забобони. Наприклад, вважали, що раптова і рясна поява грибів на одному місці викликається ударом блискавки в землю або рясною росою. Деякі гриби виростають, утворюючи правильне коло, у центрі якого висихає трава. «Відьмачими кільцями» називали їх у давнину. Німці вважали, що в цих місцях танцювали відьми, скандинави – ознакою зачарованих скарбів, а голландці – місцем, де чорти колотили масло. Що ж відбувається насправді? Щоб дати відповідь на це запитання, треба ознайомитися з особливостями будови й розвитку шапкових грибів - найвищої в еволюційному відношенні форми грибів із характерними ознаками

Алгоритм дій

1. Опрацюйте параграф 49.

2. Зробіть "біологічний словничок" - випишіть нові терміни та дайте їм визначення.

3. Перевірте свої знання про гриби інтерактивними іграми тут

4. Біологічні задачі

а) Для більшості людей поняття «гриб» обмежено згадкою про шапинкові гриби, які можна побачити в лісі, у полі, на луках, пар­ках. Але насправді те, що ми бачимо на поверхні землі, - не гриб. Що це за утвір? Яку воно має назву і які функції виконує? 

б) Велика кількість грибів, особливо шапинкових: підберезники, підосичники, маслюки та інші, вступають у взаємовигідне партнер­ство з деревами і навіть чагарниками. Як називається таке партнер­ство? Чим воно вигідне для обох організмів? Як живляться гриби, що не вступають у партнерство з рослинами? Як називається їх спо­сіб живлення? 

в) Народна приказка каже: «Росте, як гриб...». А як росте гриб? Які умови необхідні для того, щоб з маленької мікроскопічної спори виріс красень шапинковий гриб. Поміркуйте, чому саме після дощу треба вирушати по гриби. Чому літний дощик називають «гриб­ним»?

5. Конспекти надсилайте на електронну адресу inna.veremchuk.z@gmail.com або у приватні повідомлення.

6. Напишіть свої запитання або побажання мені тут

Бажаю успіху у вивченні теми!

Немає коментарів:

Дописати коментар